Haberler

Haberler

Prof. Dr. Cengiz ARSLAN Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Web Sitemiz Yayına Başladı

Web Sitemiz yayına başladı. Yeni bir başlangıç olan bu web sitesi, ilgi alanlarına göre her yaştan insanı çekebilmesi temennilerimle… Globalleşen Dünya’da artık internet bir ihtiyaç, artık herkesin bir de internet yüzü olması kaçılmaz bir hal alıyor. Web siteleri hem bilginin bir kaynaktan paylaşımı hem de bir arşiv niteliği taşıdığı için günümüzde oldukça önem arz ediyorlar.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec pulvinar consectetur nisl sed volutpat. Vivamus consequat est non eleifend laoreet. In vitae egestas orci, non mollis nulla. Nulla tempus, dolor vel euismod lobortis, libero sem pulvinar magna, sed pretium lacus sapien ut erat. Suspendisse pharetra risus eget arcu dictum dignissim. Vestibulum in risus quis risus venenatis auctor dapibus ac nunc. Nulla quis lectus non sapien pharetra hendrerit id ac sem. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Etiam et ligula lorem. Duis euismod enim ac ligula ullamcorper pellentesque. In arcu odio, varius nec vestibulum id, vestibulum porta velit. Duis ut commodo ante. Suspendisse eleifend, quam ut ornare semper, nulla mi congue purus, eu sollicitudin nulla massa eget lacus.

Donec tempus auctor erat, sed tempor quam laoreet quis. Pellentesque a tempor nibh, eget finibus tellus. Quisque maximus tristique orci, cursus posuere dui volutpat ut. Donec a est vel dolor pulvinar mattis et id ex. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Sed tortor enim, ornare in malesuada quis, bibendum vel libero. Quisque mollis nibh eget quam pretium, nec vehicula sem tempor. Fusce mollis risus sed pellentesque eleifend. Ut facilisis nunc faucibus, consectetur tellus efficitur, scelerisque neque. In hac habitasse platea dictumst. Etiam et tincidunt elit, id malesuada nisl. Phasellus arcu risus, mattis pharetra risus ultricies, vehicula blandit quam.

Sed sagittis augue et arcu vulputate, ac venenatis augue blandit. Praesent et arcu imperdiet, malesuada elit at, elementum est. Morbi suscipit eu justo convallis dignissim. Vestibulum posuere vestibulum justo eget condimentum. Morbi in sagittis justo. Morbi pulvinar quis purus id facilisis. Sed malesuada dui sagittis metus dignissim aliquam ac vitae libero. Nullam ornare felis mauris, congue finibus sapien lobortis id. Cras egestas porttitor dictum. Donec congue, sem sit amet scelerisque cursus, est quam eleifend nisl, a blandit nisl arcu sit amet metus.

Ut pharetra justo non odio hendrerit posuere. In tincidunt dapibus luctus. Integer tristique nulla eget felis accumsan eleifend. Aenean tempor enim sollicitudin, laoreet elit vel, congue erat. Quisque mollis id dui at vehicula. Ut vitae varius purus. Cras a tempus augue, vitae consectetur justo. Fusce consequat pulvinar ligula at sollicitudin. Vivamus lacinia auctor congue. In hac habitasse platea dictumst. Sed vel justo id erat finibus laoreet vitae sed augue. Quisque semper ligula sit amet ligula pretium, a accumsan neque efficitur. Praesent rutrum auctor nulla tempor accumsan. Proin ornare pretium finibus.

Maecenas tempor faucibus imperdiet. Aliquam tristique sapien at luctus pulvinar. Vestibulum consequat lorem iaculis hendrerit dictum. Duis pretium orci in nisl accumsan iaculis. Sed sollicitudin elit quam, eget vestibulum elit tristique sed. Mauris mollis dui a elit euismod tristique. Integer posuere orci sit amet augue fringilla vehicula nec sed massa. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Fusce sem risus, ullamcorper sit amet est sed, faucibus blandit quam. Nulla sed malesuada ex. Vivamus tincidunt, felis quis dapibus fringilla, elit urna rhoncus orci, in porta nisi diam non neque. Aliquam mattis ex at sollicitudin aliquam. Duis eu tempor eros. Integer est orci, interdum fringilla viverra vel, luctus vitae purus.


Prof. Dr. Cengiz ARSLAN Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Elazığ’da 10. Uluslararası Beden Eğitimi Spor ve Fiziksel Terapi Kongresi Düzenlendi (18-20 Kasım 2016)

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından, ’10. Uluslararası Beden Eğitimi, Spor ve Fiziksel Terapi Kongresi’ düzenlendi.

Bu yılki teması, sürdürülebilir kalkınma hedefleri için beden eğitimi, spor ve sağlık olan Uluslararası Beden Eğitimi, Spor ve Fiziksel Terapi Kongresi Türkiye’de ilk kez yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Elazığ'da 10. Uluslararası Beden Eğitimi Spor ve Fiziksel Terapi Kongresi Düzenlendi

Uluslararası Beden Eğitimi, Spor ve Fiziksel Terapi Kongresi’nin Türkiye’de ilk kez düzenlediğini belirten Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan, “10. kez düzenlemiş olan bu kongrenin bu yılki teması sürdürülebilir kalkınma hedefleri için beden eğitimi, spor ve sağlıktır. Kongremizin amacı ise spor bilimleri temel alanları, fiziksel terapi boyutuyla ilgili problemler, araştırma eğilimleri hakkında fikir geliştirme, değişim ve eleştirel için bir tartışma platformu oluşturmaktır. 3 gün sürecek olan bu kongrede 8 farklı ülkede 45 ulusal üniversiteden 255 bilim insanının 225 sözel, 95 poster bilgi olmak üzere toplam 320 çalışma sunumu yapacaktır” dedi.

Tüm dünya ülkelerinin spora büyük bir önem verdiğini aktaran Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Uluslar arası spor organizasyonuna ön sıralarda yer almak için bir mücadele verilmekte, bu durum ulusal ve uluslar arası saygınlığın ve gelişmişliğinde bir yansıması olarak kabul edilmektedir. Bizde üniversite yönetimi olarak, üniversitemizde spor alanında hem akademik hem de sportif faaliyetlere önem vermekteyiz. Bu konuda Spor Bilimleri Fakültesi amaç ve hedeflerini gerçekleştirmesi için gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlamaya çalışıyoruz. Bu amaçla Spor Bilimleri Fakültemize, 20 yıldır tamamlanmayan spor kompleksimizi, kapalı spor salonumuzu teslim ederek ön görülen hedeflerin geliştirilmesine önemli bir katkı sağladık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yöresel halk oyunu gösterisi ve piyano dinletisi ile devam eden program, moderatörlüğünü Prof. Dr. Eyüp Günay İsbir’in yaptığı ve Prof. Dr. Gazanfer Doğu, Prof. Dr. Güney Ekence ile Prof. Dr. Ergün Yurdadön’ün konuşmacı olarak katıldığı panel ile sona erdi. 3 gün boyunca sürecek olan kongrede, 8 farklı ülkede yer alan 45 ulusal üniversiteden, 255 bilim insanını 225 sözel bilgi ve 95 poster olmak üzere toplam 320 çalışma sunumu yapacağı öğrenildi. – ELAZIĞ